Časté dotazy

Jak určit správnou velikost prstenu?

Přemýšlíte nad nákupem prstenu a potřebujete určit jeho správnou velikost? Existuje několik způsobů, jak velikost zjistit. Nabízíme Vám pár návodů, se kterými to snadno zvládnete.

Jaké používáte materiály?

Používáme certifikované slitiny a polotovary 14kt nebo 18kt zlata, schválené u puncovního úřadu. Naše slitiny neobsahují nikl.

Jaký je rozdíl mezi briliantem a zirkonem?

Briliant je přírodní vybroušený diamant, zirkon je syntetický kámen. U nového šperku rozdíl v podstatě nepoznáte. Postupem času však zirkon ztrácí svůj lesk a může se poškrábat. Briliant má svoji trvalou hodnotu a celý život bude stejný – zářivý a bez mechanického poškození.

Jaké kvality briliantů používáte?

Standardně používáme brilianty kvality SI1 a barvy G, s dokonalým brusem a neodolatelným třpytem. Ke každému šperku osazenému brilianty obdržíte certifikát pravosti, kde se přesně dozvíte, z jakých materiálů a kamenů je vyroben. Více o diamantech se dozvíte na stránce Diamanty a certifikáty.

Objednávám zboží, které vidím na obrázku?

Ano, fotografie šperků jsem autentické. Zboží, které vidíte na obrázku, přesně odpovídá tomu, které Vám bude expedováno.

Dokážete vyrobit šperk na míru?

Ano, rádi vytvoříme šperk podle Vašich představ. Kontaktujte nás prosím na e-mailové adrese info@luxur.cz či tel. +420 608 023 038.

Je možný osobní odběr?

Ano, šperky si můžete osobně vyzvednout na adrese: Nádražní 80, 549 01, Nové Město nad Metují nebo v některém z našich klenotnictví.

Kolik stojí dopravné?

Zboží zasíláme jako cenný balík dle tarifu České Pošty. Při nákupu nad 1 500 Kč máte poštovné ZDARMA. Balíčky zasíláme také do zahraničí.

Jaká je doba dodání?

Šperky, které jsou skladem, expedujeme do 2 pracovních dnů od přijetí objednávky. U šperků, které vyrábíme na objednávku, je doba dodání mezi 3 a 6 týdny.

Jaká je záruka na zakoupené šperky?

Na zboží je standardní záruka 2 roky, během které ručíme za skryté vady výrobku, ne však za mechanické poškození věci. Podrobnější informace o reklamacích najdete na stránce Obchodní a reklamační podmínky. Součástí každé zásilky je daňový doklad, který Vám slouží jako potvrzení o nákupu při případných reklamacích. Tento doklad pro případ potřeby uschovejte.

Mohu zboží vrátit nebo vyměnit za jiné?

Ano, dle platného obchodního zákoníku má zákazník objednávající si mimo kamennou provozovnu, čímž je i náš e-shop, zboží vrátit bez udání důvodu a to nepoužité do 14 dnů od převzetí zboží. Napište nám, prosím, na e-mailovou adresu info@luxur.cz a domluvíme se na dalším postupu.

Opravujete šperky?

Samozřejmě, šperkům zakoupeným u nás poskytujeme záruční servis zdarma a také pozáruční servis za zvýhodněných podmínek. Šperky, které nepochází z naší dílny, Vám také rádi opravíme, tato služba je však zpoplatněna.

Mohu si nechat poslat šperky do zaměstnání?

Pokud objednáváte šperk jako překvapení, je samozřejmostí, že Vám ho zašleme na Vámi požadovanou adresu.

Je možné si objednat zboží telefonicky?

Ano, rádi s Vámi vyřídíme objednávku i po telefonu. Objednat si můžete na telefonním čísle +420 608 023 038. Naše zákaznická linka je Vám k dispozici každý všední den od 8.00 do 17.00 hod.

Je možné dodat k výrobě šperku vlastní zlato?

Ano, po předchozí domluvě je to možné. Podrobíme ho analýze, zjistíme ryzost zlata a dopočítáme rozdíl v ceně za práci.

Vyžadují šperky speciální péči?

Ano, pokud chcete, aby šperky zůstaly stále krásné, musíte o ně správně pečovat. Na stránce Péče o šperky se dozvíte vše potřebné.

Máte další otázky? Kontaktujte nás na tel. +420 608 023 038 nebo na e-mailové adrese info@luxur.cz. Veškeré informace o nákupu najdete také na stránce Obchodní a reklamační podmínky.

Česká značka

Jsme přímý výrobce

Šperky vyrábí naši mistři zlatníci z těch nejkvalitnějších materiálů. Poctivost, kvalita a rodinná tradice jsou na prvním místě.

Jsme přímý výrobce

Česká značka

Na trhu jsme od roku 2001. Naši zakladatelé působí ve šperkařském a hodinářském oboru již od roku 1992.

Poštovné zdarma

Doprava

U nás máte poštovné zdarma při nákupu nad 1 500 Kč (nevztahuje se na investiční zlato). Šperky obdržíte v dárkovém nebo luxusním dárkovém balení.

Prověřená společnost

Prověřená společnost

Naše společnost je prověřená u Puncovního úřadu v ČR a SR. K diamantovým šperkům obdržíte certifikát pravosti.