Péče o šperky

Ať už šperky nosíte denně nebo pouze příležitostně, pro zachování jejich dokonalého vzhledu je nezbytné o ně pečovat a dodržovat zásady při jejich nošení. Máme pro Vás pár jednoduchých rad, jak udržet šperky stále jako nové.

Kdy je vhodné šperky odložit?

Kdy je vhodné šperky odložit?

Náročnější manuální práce

Při náročnější manuální práci, zahradničení nebo stěhování riskujete poškození i znečištění šperku. Navíc korunka, která drží diamant, by se mohla uvolnit a diamant vypadnout.

Práce s chemikáliemi

Čisticí prostředky, agresivní chemikálie a prostředky na bázi chloru mohou mít na šperky špatný vliv.

Sport

Nejen, že byste si mohli ublížit, ale náročnější a kontaktní sporty mohou zapříčinit mechanické poškození šperků.

Kosmetické přípravky

Říká se, šperky navlékejte jako poslední a sundávejte jako první. Některé kosmetické přípravky, lak na vlasy i parfémy mohou šperkům uškodit.

Lázně a bazény

Pokud plánujete návštěvu termálních lázní či bazénu, doporučujeme šperky sundat. Chemikálie obsažené ve vodě by mohly mít negativní vliv na jejich vzhled.

Moře a pláže

Stavění hradů z písku a dovádění v moři je oblíbeným relaxem. Vaše šperky si to ale nemyslí. Předejděte nejen mechanickému poškození a raději je odložte.

Čištění šperků

Čištění šperků
Čištění šperků

Čištění šperku není žádná věda. Tyto jednoduché tipy zaručí, že Vaše šperky neztratí nic ze své krásy. Pokud nosíte šperky denně, doporučujeme je čistit alespoň jednou za měsíc, aby se jejich kvalita nesnižovala. Jednou ročně byste je měli svěřit odborníkovi, který je vyčistí např. ultrazvukem. Pokud máte šperk z naší dílny, jedno odborné čištění máte od nás zdarma.

Zlaté šperky

K vyčištění zlatých šperků Vám postačí voda, malé množství prostředku na nádobí a velmi měkký zubní kartáček. Připravíte si lázeň z vlažné vody a prostředku na nádobí. Šperky necháte v lázni chvíli odležet a poté je opatrně vyčistíte kartáčkem. Šperky opláchnete a důkladně vysušíte jemným hadříkem, nejlépe takovým, který neplstnatí. Takto můžete bez obav čistit také šperky s diamanty.

Šperky s perlami

Perly jsou velmi citlivé na chemikálie, kosmetické přípravky a parfémy. Zde dvojnásob platí pravidlo: nasazujte je poslední a sundávejte jako první. Perly doporučujeme čistit pouze jemným hadříkem navlhčeným čistou vodou.

Skladování šperků

Skladování šperků

Šperky, které Vás momentálně nezdobí, skladujte na temném suchém místě při pokojové teplotě. Ukládejte je tak, aby se o sebe nepoškrábaly. Perlové šperky nedoporučujeme uzavírat do neprodyšných šperkovnic.

I přes dodržování výše uvedených doporučení mohou být na špercích časem patrné známky opotřebení. Nejedná se o závadu, ale o opotřebení při běžném nošení. S tím Vám rádi pomůžeme a Vaše šperky zrenovujeme.

Šperky nikdy nevyvařujte. To je to nejhorší, co jim můžete provést.

Česká značka

Jsme přímý výrobce

Šperky vyrábí naši mistři zlatníci z těch nejkvalitnějších materiálů. Poctivost, kvalita a rodinná tradice jsou na prvním místě.

Jsme přímý výrobce

Česká značka

Na trhu jsme od roku 2001. Naši zakladatelé působí ve šperkařském a hodinářském oboru již od roku 1992.

Poštovné zdarma

Doprava

U nás máte poštovné zdarma při nákupu nad 1 500 Kč (nevztahuje se na investiční zlato). Šperky obdržíte v dárkovém nebo luxusním dárkovém balení.

Prověřená společnost

Prověřená společnost

Naše společnost je prověřená u Puncovního úřadu v ČR a SR. K diamantovým šperkům obdržíte certifikát pravosti.