Blog

Diamant – kámen měsíce dubna

Diamant – kámen měsíce dubna

Diamant, kámen králů a královen, symbol dokonalosti a luxusu. Jeho brilantnost, odolnost a vzácnost ho dělají jedním z nejcennějších klenotů na světě. Svým leskem a jasnou křišťálovou strukturou okouzluje už po staletí lidi na celém světě. Ale co skutečně víte o samotném diamantu? Jak vypadá v přírodě a co ovlivňuje jeho cenu? Jak se liší od briliantu a jaké může mít barvy? Co je to za symboliku, kterou nese? V tomto článku se na tento fascinující kámen a jeho využití ve šperkařství podíváme blíže.

Přečíst celý článek

Akvamarín – kámen měsíce března

Akvamarín – kámen měsíce března

Akvamarín je drahokam, který Vám učaruje svou modrou barvou. Už od starověku je spojovaný s moři a oceány, i jeho název vznikl z latinského spojení aqua marina, mořská voda. A stejně tak jako ona, má i akvamarín nekonečnou paletu modrých odstínů, která okouzlila i anglickou královnu Alžbětu II.

Přečíst celý článek

Ametyst – kámen měsíce února

Ametyst – kámen měsíce února

Drahokam, který je symbolem ve více než jednom ohledu. Po dlouhá staletí doplňoval fialový oděv, jenž kromě panovníků směli nosit pouze církevní hodnostáři. Je spojovaný se znameními zvěrokruhu, například s Beranem, Blíženci, Pannou nebo Kozorohem. Jižní Karolína ho vyhlásila oficiálním státním drahokamem. Je také kamenem planety Neptun. Dává se jako dárek k 6. výročí svatby. Proč byl a stále je tolik oblíbený?

Přečíst celý článek

Drahé kameny podle znamení

Drahé kameny podle znamení

Chcete někomu blízkému udělat radost zlatým dárkem k narozeninám, ale nejste si jistí, co vybrat? Skvělou volbou jsou klenoty s drahokamy. Ke každému znamení zvěrokruhu se totiž vážou určité drahé kameny. Už ve starověké Babylonské říši věřili, že správně zvolený kámen podle slunečního znamení člověku dodá životní energii, zesílí jeho pozitivní stránky a pomůže mu se snáze vypořádat s těmi negativními. Navíc šperkům s drahokamy v oslnivých barvách odolá jen málokdo.

Přečíst celý článek

Jak vybrat ideální náušnice podle tvaru obličeje

Jak vybrat ideální náušnice podle tvaru obličeje

Jak vybrat náušnice podle tvaru obličeje? Náušnice mají za úkol nejen vhodně doplnit Vaši garderobu. Když jsou opravdu správně zvolené, dovedou zdůraznit jedinečnou krásu Vašeho obličeje a zároveň opticky upravit jeho tvar, např. zjemnit hrany nebo prodloužit tvář. Poradíme Vám, jak vybrat takové, které Vám budou nejvíce slušet. Základem je vědět, jakým tvarem obličejem se pyšníte.

Přečíst celý článek

Česká značka

Jsme přímý výrobce

Šperky vyrábí naši mistři zlatníci z těch nejkvalitnějších materiálů. Poctivost, kvalita a rodinná tradice jsou na prvním místě.

Jsme přímý výrobce

Česká značka

Na trhu jsme od roku 2001. Naši zakladatelé působí ve šperkařském a hodinářském oboru již od roku 1992.

Poštovné zdarma

Doprava

U nás máte poštovné zdarma při nákupu nad 1 500 Kč (nevztahuje se na investiční zlato). Šperky obdržíte v dárkovém nebo luxusním dárkovém balení.

Prověřená společnost

Prověřená společnost

Naše společnost je prověřená u Puncovního úřadu v ČR a SR. K diamantovým šperkům obdržíte certifikát pravosti.